Wtyczki to podstawowe narzędzia, które pozwalają dodawać nowe funkcje w WordPress. W sieci możemy znaleźć ogromną ilość dostępnych motywów zapewniających odpowiedni wygląd strony tak samo jest z wtyczkami, które rozszerzają funkcjonalność danej witryny. Oferowanych rozwiązań jest bardzo dużo i niemal każdy jest w stanie znaleźć coś dopasowanego do swoich potrzeb. Każda wtyczka ma inne zastosowania i może ona np. przyśpieszyć twoją witrynę, ochronić ją przed atakami lub wypozycjonować w rankingu Google.

Aby zainstalować wtyczkę należy zalogować się do panelu administracyjnego WP i kliknąć WTYCZKI – Dodaj nową wyszukując odpowiedniej propozycji dla siebie. Należy pamiętać by zbytnio nie zaśmiecać strony niepotrzebnymi wtyczkami gdyż może prowadzić to do dużego obciążenia i powolnej pracy naszej strony.

Zastosowań jest co niemiara a opiszemy tylko kilka z nich:

Yoast SEO – jak dla nas najważniejsza wtyczka, która odpowiedzialna jest za pozycjonowanie strony w Google. O jej skuteczności niech świadczy fakt ponad miliona pobrań tego rozszerzenia.

 iThemes Security – polecamy ją wszystkim instalować już na sam start, wtyczka odpowiada za bezpieczeństwo waszej strony. Chroni przed atakami, wspomaga bezpieczeństwo sklepy i witryny WP.

WP Fastest Cache – optymalizacja i przyśpieszenie działanie strony na WP. Tego jak ważna jest szybkość ładowania strony internetowej nie trzeba nikomu mówić.

Coming Soon Page – niezastąpiona wtyczka na etapie budowy naszej strony oraz przy wszystkich modernizacjach. Po kilku kliknięciach myszy możemy ukryć całą zawartość strony i wczytać tzw Landing Page z informacją iż strona jest aktualnie w czasie rozbudowy odsyłając np na kontakt mailowy.

BackWPup – regularnie wykonuje tzw backupy twojej strony. Pozwala na automatyczne tworzenie kopii plików i bazy danych naszego serwisu, przy okazji wykonując kilka standardowych czynności konserwacyjnych.

WooCommerce – dzięki niej strona internetowa lub blog może zostać przekształcona w sklep online. Daje możliwość sprzedaży fizycznych jak i wirtualnych produktów. Bez problemu dodasz formularz kontaktowy, połączysz sklep z Facebookiem lub dodasz dowolny system płatności elektronicznej.

Contact Form 7 – pozwala ona na proste tworzenie formularzy na WP, wysyła wiadomości do określonej domeny. Na start dostajemy już gotowy formularz, który wystarczy dostosować do swoich potrzeb. 

Google Authenticator – kolejna wtyczka do zabezpieczenia strony. Wprowadza możliwość logowania się do swoich usług za pomocą uwierzytelnienia dwuskładnikowego używając np. kodu QR.

 Podane powyżej wtyczki znajdziecie w wersji darmowej z opcją wykupienia płatnej wersji.

 

 

 

Share This